Ponadczasowe lekcje dla ludzi i marek „Człowiek w poszukiwaniu sensu”

ponadczasowe lekcje dla ludzi i marek


Silna Marka w PRaktyce

Viktor Frankl, bo dzisiaj właśnie o nim opowiadam w kontekście jego książki, w której opisuje swoje przeżycia z obozu obozu koncentracyjnego, daje ponadczasowe lekcje nie tylko ludziom, ale i markom…

„Człowiek w poszukiwaniu sensu” jest książką wyjątkową i przełomową. Autor jako jedna z pierwszych osób zakłada, że nie jesteśmy predestynowani do jakiegoś losu, ale możemy decydować o sobie w każdym aspekcie.

Wolnością człowieka jest dokonywanie wyborów.

Wyborów, które często są większe, niż posag, który otrzymaliśmy od rodziców czy społeczeństwa. Viktor Frankl jest zdania, że każdy z nas jest w stanie decydować o to kim się stanie zarówno pod względem psychicznym, jak i duchowym. Obserwując ludzi w więzieniu zobaczył, że nawet w tak skrajnych warunkach można zdobyć się na heroizm, pocieszać innych i być wsparciem. Nawet jeżeli zabiorą Ci wszystko masz wolność zdecydowania, czy zachowasz się jak Twoi oprawcy czy wybierzesz inną drogę.

20 odcinek podcastu zawiera 3 lekcje płynące z treści książki, które są nie tylko adekwatne, ale również bardzo ważne w kontekście dzisiejszych czasów i realiów:

  1. Iluzja odroczonego wyroku może dotyczyć każdego z nas.W psychologii „iluzja odroczenia wyroku” jest stanem, w którym człowiek jest przekonany o tym, że w ostatniej chwili zostanie uratowany. Szuka wtedy potwierdzeń swojej błędnej tezy, ewidentnie sprzecznej z faktami.
  2. Niepewność co do długości trwaniaNiewola była najbardziej przygnębiającym elementem obozowej rzeczywistości. Dzisiaj nie jesteśmy zniewoleni, ale każdy z nas mierzy się z trudami codzienności. Stawaj sobie małe cele prowadzące do tego największego, życiowego.
  3. Warto mieć większy celŻycie przeszłością w niczym nie pomoże, ponieważ w obliczu wyjścia z kryzysu trudno Ci będzie odnaleźć się w sytuacji, w której masz pełną swobodę działań. Nie bój się wybiegać w przyszłość, planuj i krok po kroku realizuj swoje cele.

Dlaczego ten temat jest ważny?

Kiedy człowiek nie ma większego celu, niż jego własny potencjał, to szybko osiągając wyznaczone sobie cele, traci sens istnienia i poczucie spełnienia. W takiej sytuacji człowiek jest narażony na porażkę w czasie wyzwań. Tak samo jest w przypadku marki. Marka zbudowana wyłącznie na realizacji celów finansowych nie przynosi spełnienia ich twórcom. Efektem tego są mniejsze szanse przetrwania w czasach kryzysów.

Podcast możesz subskrybować poprzez:

  • Bezpłatny i bardzo dobry Player FM (Android i www)
  • iTunes (iOS i Windows)
  • Spotify
  • Twoją ulubioną aplikację do podcastów na smartphonie (wyszukaj frazę „Silna Marka w Praktyce”)

Proszę zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli spodobała Ci się idea podcastu i chcesz, aby żaden odcinek Cię nie ominął, to proszę zasubskrybuj podcast i zostaw ocenę w iTunes. To tylko chwila, a dzięki temu powodujesz, że podcast dociera do większej ilości przedsiębiorczych osób.

Z góry dziękuję!

Angelika Chimkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię jeszcze zainteresować:

Silna marka lidera
Podcast
Angelika Chimkowska

Silna marka lidera. Od czego zacząć?

Zaczynamy nowy sezon, który nazwałam Silna Marka Lidera. Każdy z nas może być obecnie cyfrowym liderem opinii w temacie, którym się zajmuje, niezależnie od tego, czy jest ekspertem lub specjalistą w danym temacie, a może menadżerem czy właścicielem firmy.

Czytaj więcej »
Jak skutecznie komunikować markę osobistą lidera
Podcast
Angelika Chimkowska

Jak skutecznie komunikować markę osobistą lidera

Wiele osób słuchając różnych ekspertów i coachów, może odnieść niesłusznie wrażenie, że komunikacja marki osobistej w biznesie ogranicza się do Twojego profilu na LinkedIn i aktywności na nim, pojawiania się na różnego typu konferencjach lub w prasie. Dzisiaj zajmiemy się warstwami komunikacji marki osobistej lidera, skupiając się na tym jak skutecznie komunikować markę lidera w zależności od tego, jakie są Twoje potrzeby.

Czytaj więcej »