Sprzedaż produktów premium w sektorze B2B – wywiad z Szymonem Negaczem

SPRZEDAŻ PRODUKTÓW PREMIUM B2B

Silna Marka w PRaktyce

Sprzedaż produktów premium wiąże się z dodatkowymi wyzwaniami. Szczególnie gdy w grę wchodzi sprzedaż na szeroką skalę.

W 26. odcinku podcastu „Silna Marka w praktyce” ten temat podejmuje specjalny gość, który jest specjalistą w tej dziedzinie. Szymon Negacz, bo o nim mowa, jest konsultantem rozwoju sprzedaży i marketingu B2B, informatykiem oraz właścicielem firmy Sellwise.pl. Na co dzień, wykorzystuje swoja wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie, aby z pomocą swojego zespołu, budować spójne strategie rozwoju firm, działów sprzedaży i marketingu.

W odpowiedziach na moje pytania, Szymon wyjaśnia jakie są skuteczne sposoby na komunikację produktu z sektora premium, a także jakie są modele sprzedaży w tym aspekcie. Na przykładach czołowych producentów wyjaśnia w jaki sposób przekonać do siebie nie tylko klienta końcowego, ale także dystrybutorów, którzy są niezwykle ważnym elementem całego procesu sprzedaży.

Dlaczego tak jest?

Nie kupujemy nowego samochodu bezpośrednio od producenta, prawda? To rola dystrybutora ma kluczowe znaczenie. Mówimy w końcu o międzynarodowych przedsiębiorstwach, których produkty możemy znaleźć na całym świecie!

Dystrybutor pośredniczy w sprzedaży, ale także rozwiązuje kwestie związane z logistyką i obsługą klienta. Aby stworzyć skuteczny i relatywnie łatwy kanał sprzedażowy, to właśnie oni stanowią dobre rozwiązanie.

Czego jeszcze się dowiesz z odcinka?

✔️ Jakie wyzwania sprzedażowe mają firmy sprzedające produkty premium,

✔️ Jak, krok po kroku, ułożyć skuteczny kanał sprzedaży,

✔️ Jakie są kluczowe działania, które zwiększają prawdopodobieństwo dotarcia do klienta zainteresowanego produktem premium

Podcast możesz subskrybować poprzez:

  • Bezpłatny i bardzo dobry Player FM (Android i www)
  • iTunes (iOS i Windows)
  • Spotify
  • Empik Go
  • Twoją ulubioną aplikację do podcastów na smartphonie (wyszukaj frazę „Silna Marka w Praktyce”)

Proszę zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli spodobała Ci się idea podcastu i chcesz, aby żaden odcinek Cię nie ominął, to proszę zasubskrybuj podcast i zostaw ocenę w iTunes. To tylko chwila, a dzięki temu powodujesz, że podcast dociera do większej ilości przedsiębiorczych osób.

Z góry dziękuję!

Angelika Chimkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię jeszcze zainteresować:

personal-branding-na-Linkedin
Podcast
Angelika Chimkowska

Personal branding na Linkedin

 PODSUMOWANIE W 5 ZDANIACH: Artykuł, który czytasz jest zestawieniem najważniejszych informacji oraz konkretnymi wskazówkami do działania, jeżeli chcesz wykorzystać siłę swojej marki osobistej do rozwoju

Czytaj więcej »