Profesjonalny profil osobisty na LinkedIn, który dobrze się pozycjonuje w Google

Profesjonalny profil osobisty na Linkedin

W dzisiejszym odcinku poruszamy temat profesjonalnego profilu osobistego na LinkedIn, który dobrze się pozycjonuje w Google.

Na początek dwie najważniejsze informacje, które zawsze powtarzam na swoich szkoleniach lub w procesach wdrożeniowych.

1. Profil osobisty na Linkedin to nie wirtualne CV, ale raczej landing page, czyli strona sprzedażowa.

2. Profil osobisty nie jest o Tobie, ale o problemach i aspiracjach Twojego idealnego klienta i tym, w jaki sposób jesteś w stanie te problemy rozwiązać lub skrócić drogę do osiągnięcia jego aspiracji.

Czym w całej układance social sellingowej jest profil osobisty na Linkedin?

Dobrze wypozycjonowany profil na Linkedin to jedynie jeden z elementów i czubek góry lodowej możliwości, jakie daje social selling na Linkedin.

Kluczowy, ale nie najważniejszy. Podobnie jak w przypadku strony www sukces zależy nie tylko od tego, czy klient do nas trafi, ale jak będziemy potrafili zainicjować relację biznesową, przedstawić swoją markę lub ofertę. Jak większość z nas wie, to dopiero początek i element pewnej obietnicy marki, którą składamy osobie świeżo spotkanej w internecie.

Czy klient spróbuje sprawdzić naszą obietnicę, czy obietnica zostanie spełniona i jakiego w związku z tym poziomu satysfakcji doświadczy klient, to kolejny z kroków na drodze tworzącej się relacji biznesowej.

 

W przypadku zadowolenia i pełni satysfakcji dzieje się coś, czego pragnie każdy z nas. To klient staje się tubą reklamową i sam nas poleca dalej.

 

Czy klient spróbuje sprawdzić naszą obietnicę, czy obietnica zostanie spełniona i jakiego w związku z tym poziomu satysfakcji doświadczy klient, to kolejny z kroków na drodze tworzącej się relacji biznesowej.

W przypadku zadowolenia i pełni satysfakcji dzieje się coś, czego pragnie każdy z nas. To klient staje się tubą reklamową i sam nas poleca dalej.

 

W dzisiejszym podkaście opowiadam o pierwszym kroku w tej długiej i niekoniecznie prostej drodze od kontaktu do kontraktu i relacji biznesowej.

 

Skupimy się dziś na takim zoptymalizowaniu profilu, aby świetnie się pozycjonował w google. To, co później musisz z tym zrobić, to skupić się na właściwej komunikacji marki i konwersji w miejscu spotkania z klientem.

 

Poszczególne elementy szczegółowo omówione:

  1. Zdjęcie profilowe,
  2. Zdjęcie w tle,
  3. Nagłówek,
  4. Podsumowanie, czyli informacje,
  5. Doświadczenie,
  6. Media, czyli zdjęcia, filmy oraz załączniki np:. pdf czy prezentacja na Slideshare.

Co zrobić, aby każdy z tych elementów nie tylko utwierdzał w dobrym pierwszym wrażeniu, ale skutecznie komunikował naszą Silną Markę? O tym opowiadam bardzo szczegółowo w podkaście.

 

W DZISIEJSZYM ODCINKU DO POBRANIA:

PROFIL NA LINKEDIN – POZIOM MASTER!

.

Podcast możesz subskrybować poprzez:

  • Bezpłatny i bardzo dobry Player FM (Android i www)
  • iTunes (iOS i Windows)
  • Spotify
  • Twoją ulubioną aplikację do podcastów na smartphonie (wyszukaj frazę „Silna Marka w Praktyce”)

Proszę zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli spodobała Ci się idea podcastu i chcesz, aby żaden odcinek Cię nie ominął, to proszę zasubskrybuj podcast i zostaw ocenę w iTunes. To tylko chwila, a dzięki temu powodujesz, że podcast dociera do większej ilości przedsiębiorczych osób.

Z góry dziękuję!

Angelika Chimkowska

Jedna odpowiedź

  1. Po odsłuchaniu 1go podcastu zabrałam się za 2gi. Pierwszy był świetny, no ale ten jest…niczym sole trzeźwiące. Moja świadomość z ZERO +, wzrosła do "no nareszcie wiem o co w tym wszystkim chodzi". Bardzo pomocny materiał do uporządkowania kwestii: jakie są zasady, jak ma wyglądać profil, że to nie jest wirtualne CV, ale informacją w jaki sposób rozwiązuję problemy klientów. Uwielbiam ironię Angeliki, która nieco kpi z traktowania profilu jako laurki o nas, jacy to jesteśmy super, gdzie byliśmy i jakie to certyfikaty posiadamy…Bardzo podobało mi się nastawienie na efektywność, w rozumieniu użyteczności dla odbiorcy, że jest to inwestycja i o którą należy dbać cały czas, informując odbiorcę o ważnych projektach i zmianach zawodowych. Wymaga to systematyczności i dbałości o systematyczne przeglądy profilu i jego aktualizację. Teraz zabieram się do pracy nad wskazanymi przez Angelikę 7 elementów profilu i mam nadzieję, że będzie on coraz bardziej sensowny. Bardzo polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię jeszcze zainteresować:

Jak z odwagą zabierać głos
Podcast
Angelika Chimkowska

Jak z odwagą zabierać głos

Silna marka w świetle reflektorów ODCINEK W 5 ZDANIACH: Budowanie marki osobistej czy firmowej wymaga pokazywania się w świetle reflektorów i zabieranie głosu. Po prostu

Czytaj więcej »