Jak stworzyć viral – wywiad z Piotrem Buckim

Jak stworzyć viral

Piotr Bucki to postać wyjątkowa. Jego obszerne doświadczenie, pracowitość ogrom projektów i przedsięwzięć mogą przyprawić o zawroty głowy. Dzisiaj rozmawiamy o tym jak tworzyć treści, które mogą stać się viralami, krytyce i hejcie, a także o samym Piotrze i jego książce: Viral. Jak zarażać ideami i tworzyć wirusowe treści.

Ale kim jest i czym zajmuje się Piotr Bucki?

Pozwólmy przedstawić mu się samemu:

Jestem szkoleniowcem, wykładowcą, nauczycielem, dziennikarzem, coachem, managerem, facetem, synem, bratem, tłumaczem, wujkiem. Nie jestem ojcem ani mężem. Bywałem aktorem, konferansjerem, modelem. Jestem freelancerem – wolnym człowiekiem, który ma szczęście pracować nad projektami prowadzonymi przez genialnych ludzi. Współtworzę projekt Travel World Passport i wspieram wiele innych przedsięwzięć związanych z biznesami on-line. Wykładam na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku na kierunku PR i Marketing Partnerski i Prowadzenie e-biznesu, gdzie jestem opiekunem merytorycznym. Prowadzę też zajęcia na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych i na Uniwersytecie Gdańskim. Szkolę też i wykładam w ramach różnych programów szkoleniowych i prowadzę autorskie wykłady i spotkania w tematyce szeroko rozumianej komunikacji. Konsultuje projekty i biznes plany.

Czym jest ten viral?

Viral jest chyba największą nagrodą dla marketera. Jest to po prostu bardzo popularna i szybka rozchodząca się treść. Od zwykłego postu, przez zdjęcia po wideo i innego typu publikacje. Często nazywany jest marketingiem wirusowym i słusznie, dlatego że jest rozpowszechniona głównie przez kolejnych odbiorców i rozprzestrzenia się właśnie niczym wirus. Mało osób zdaje sprawę, że viral bardzo często nie jest przypadkiem, a zaplanowaną treścią, której zadaniem było zdobycie dużej popularności wśród internautów.

Z dzisiejszego wywiadu dowiesz się:

  1. Jak stworzyć treści, które mogą stać się viralem?
  2. W jaki sposób Piotr Bucki pracuje nad swoimi książkami i treściami?
  3. O czym właściwie jest książka Piotra?

Podcast możesz subskrybować poprzez:

  • Bezpłatny i bardzo dobry Player FM (Android i www)
  • iTunes (iOS i Windows)
  • Spotify
  • Empik Go
  • Twoją ulubioną aplikację do podcastów na smartphonie (wyszukaj frazę „Silna Marka w Praktyce”)

Proszę zostaw swoją recenzję w iTunes

Jeżeli spodobała Ci się idea podcastu i chcesz, aby żaden odcinek Cię nie ominął, to proszę zasubskrybuj podcast i zostaw ocenę w iTunes. To tylko chwila, a dzięki temu powodujesz, że podcast dociera do większej ilości przedsiębiorczych osób.

Z góry dziękuję!

Angelika Chimkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię jeszcze zainteresować: