Kryzys wizerunkowy online – jak nim zarządzać, by wyjść z twarzą

kryzys wizerunkowy online

Wg słownika PWN kryzys to sytuacja, w której jakiś konflikt staje się na tyle poważny, że grozi wybuchem wojny, zmianą rządu lub innym radykalnym rozwiązaniem.

Kryzys wizerunkowy, krytyka i hejt

Myślę, że w internecie nadużywamy słów: kryzys wizerunkowy”. Ponieważ, patrząc na różne zjawiska, które swojego czasu nazywane były kryzysem, wcale nie okazały się aż takie z perspektywy czasu.

Wiem jednak, że istnieje duża obawa przed krytyką i hejtem. Obawa przed kwestionowaniem kompetencji czy też umiejętności blokuje przedsiębiorców i ekspertów przed wypowiadaniem się w internecie. Bo przecież nie można skrytykować czegoś, czego nie ma, więc jak nas nie będzie w internecie, to nas nie skrytykują.

Czy to dobra strategia? Wątpię. Po drugiej stronie mamy przecież dużą dźwignię biznesową, z której nie korzystamy… ze strachu.

W tym odcinku znajdziesz:

  • analizę samego kryzysu, czym są zjawiska, których możesz się obawiać,
  • informacje, jak rozumieć internet, by samemu nie powodować kryzysu,
  • 2 przykłady kryzysów:  przykład kryzysu źle poprowadzonego oraz przykład kryzysu na tyle dobrze poprowadzonego, że stał się pretekstem, by dużo i pozytywnie mówić o firmie.

Na koniec opowiem o dwóch praktycznych metodach radzenia sobie z kryzysem:

  • metoda LATTE,
  • metoda 5 P.

Podam Ci też praktyczne zasady – jeżeli będziesz się ich trzymał, to łatwiej Ci będzie przeciwdziałać potencjalnym miejscom i sytuacjom zapalnym w internecie.

Dzisiejszy odcinek, podobnie jak dwa poprzednie, ma swojego patrona – jest nim Akademia Przedsiębiorcy, która pomaga przedsiębiorcom mądrze rozwijać biznes. Akademia Przedsiębiorcy jest projektem w ramach Działania Fundacji Polska Bezgotówkowa. Te trzy odcinki stanowią pewną całość, która pozwoli Wam pomyśleć o strategii w social media, zaplanować działania w zakresie content marketingu, a także poczuć się bezpiecznie prowadząc aktywność online.

2 Responses

  1. Pani Angeliko. Dziękuję za tak ogromną ilość wiedzy . Chociaż jestem „osobą prywatną ” , a moja obecność na Li nie jest powiązana z żadną działalnością , to wskazówki zachowań są niezmiernie ważnym elementem uczestnictwa SM .
    Kilka sytuacji omówionych miałem w swojej działalności, w niewłaściwym komentarzu postąpilem wg. Pani sugestii i reakcja zwrotną była wręcz przyjacielski.
    Tyle wiadomości nie sposób zapamiętać, będę wracać do nagrania kilkukrotnie aby to przetrawić , jeszcze raz dziękuję.
    Marek Mackiewicz.

    Ps. Forma ” Pani ” jest podkreśleniem ogromnego szacunku . Może z czasem będzie Angelika 🤗

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię jeszcze zainteresować:

Biznesowe relacje na Linkedin
Podcast
Angelika Chimkowska

Biznesowe relacje na Linkedin

 W dzisiejszym odcinku Silnej Marki w Praktyce porozmawiamy o biznesowych relacjach. W końcu to one są jak tlen dla naszego biznesu. Bez odpowiedniej ilości

Czytaj więcej »