W tym odcinku rozmawiam z Maciejem Wiśniewskim o praktycznych aspektach autentycznego przywództwa. Z pokorą podchodzę do wypowiadania się w tematach, na których się nie znam, dlatego za wkład merytoryczny tego odcinka odpowiada właśnie Maciej.
Autentyczne (naturalne) przywództwo według Macieja Wiśniewskiego
Zanim o wskazówkach, dobrych praktykach i działaniach do podjęcia, przedstawię naszego gościa i eksperta.
Maciej Wiśniewski to mentor i coach biznesu, a także konsultant i trener biznesu dla zarządów i menedżerów. Założyciel butikowej firmy konsultingowej Inspire Leadership. Pracuje w ramach programów indywidualnych z członkami kadr kierowniczych i zarządczych, jak również wraz z zespołem realizuje warsztaty, sesje strategiczne oraz wykłady i seminaria dla zespołów i całych firm.
Autentyczne przywództwo z trzech poziomów
1. Why, czyli dlaczego w ogóle warto tym tematem się zająć?
- Dlaczego temat autentycznego przywództwa jest ważny?
- Jaką przyjmujemy definicję autentycznego/naturalnego przywództwa?
- Jakie korzyści dla lidera, zespołu i organizacji ma podążanie tą drogą?
2. What, co powinniśmy w związku z tym zrobić?
- Co to w praktyce oznacza?
- Maciej Wiśniewski jest tłumaczem książki „Integralność”. Jak osiągnąć integralność w wymiarze osobistym (moje autentyczne i spójne ja) i społecznym (ja w relacjach, w zarządzaniu, firmie)?
3. How, czyli jakie praktyki i działania warto podjąć?
- Co robić, aby wkroczyć na drogę integralności?
- Jak się w tym rozwijać? Jak się nie przeforsować?
- Przykłady dobrych praktyk firmowych wspierających autentyczność i integralność w firmach.
Tyle w dzisiejszym odcinku. Jestem przekonana, że to dopiero początek i dobry fundament tego tematu w ramach Silnej Marki w Praktyce.
Jeżeli spodobała Ci się idea podcastu i chcesz, aby żaden odcinek Cię nie ominął, to zasubskrybuj podcast.
Podcast możesz subskrybować poprzez:
2 Responses
Bardzo podobał mi się wywiad. Dwoje wspaniałych partnerów. Wogóle to kocham Firmę pod nazwą #AkademiaPsychologiiPrzywództwa. Znam opinie, które głosi @JacekSantorski.Czytam książki i publikacje profesora, byłem na webinarze pt. Jak wygrać przyszłość organizowanym przez#KlubInteligencjiBiznesu. Skoro się chwalę dodam, że po wystukaniu mnie w wyszukiwarce Google można o mnie przeczytać. Figuruję jako edward bogusław trybalski. Pan @MaciejWiśniewski rozmawiał z Panią redaktor @AngelikaChimkowska.na temat przywództwa. Oboje według mnie reprezentują bardzo wysoki poziom, są ekspertami. Wywiad rewelacja. Nie zgadzam się tylko z Panią Redaktor, że ona jest za połową przedłużenia młodości. Niedawno umarł mój ojciec w wieku 100 lat i do końca pracował nad sobą i samorozwojem. Czyli jest Pani bardzo młoda. Jest mi miło, że poznałem Państwa i to co myślicie. Szpagat przykład był później moja była żona w wieku prawie 60 lat robiła z marszu. Później nie wiem ale nadal mimo, że nie jesteśmy ze sobą mamy super relacje więc ją zapytam. Powiedzieli Państwo co zrobić albo odpuścić. Bardzo trudne tematy poryszone zostały łatwo i klarownie. Można wywiad puścić i w szkole podstawowej i na uniwersytecie gratuluję. Ja codziennie jestem w #Klub555 Fryderyka Karzełka o 5.55 rano jest na Facebooku. On też mówi o trudnych sprawach klarownie. Mam bardzo napięty grafik, ale cieszę się, że miałem okazję poznać, wysłuchać wywiad. Tak długo dochodziłem, a teraz spełnienie. Gratuluję misji, sposobu prowadzenia i treści.
@Edward Bogusław Trybalski dziękuję za piękny i wnikliwy komentarz. Wspaniałe geny Pan odziedziczył i życzę również takiej bystrości i siły do późnych lat. Dziękuję za wszystkie miłe słowa w naszym kierunku. Kłaniamy się nisko wraz z Maciejem. Dzięki temu wiemy, że nasza praca i gadanie przynoszą korzyść. A co do mojego wieku to mam 44 lata i wypowiedzi chodziło mi o to, że póki co przedłużamy starość, a może warto byłoby popracować nad przedłużeniem również młodości. Pozdrawiam ciepło!
Angelika Chimkowska