5 najlepszych narzędzi do automatyzacji na Linkedin

Linkedin narzedzia do automatyzacji

 

 

Jeżeli chcesz zaoszczędzić czas lub chcesz wykorzystywać te same sposoby i narzędzia, dobre praktyki do innych mediów społecznościowych koniecznie czytaj dalej, ponieważ dzisiaj dzielę się swoimi ulubionymi sześcioma narzędziami, które powodują, że oszczędzam czas, energię i jestem bardziej skuteczna, a gdyby ich nie było, pewnie musiałabym tam spędzić codziennie ze dwie lub trzy godziny.

5 najlepszych aplikacji i narzędzi do działań na Linkedin

Wszystkie z nich są w moim Narzędziowniku, w którym znajdują się aż 42 narzędzia, a w Silnej marce używamy ich do różnych mediów społecznościowych, bo jak wiesz, jestem na Instagramie, YouTubie i planuję być także na TikToku.


Dlatego, żeby to wszystko ogarnąć i jednocześnie nie zostawić swojego życia w mediach społecznościowych, używam różnych narzędzi. Nie wszystkich tak bardzo intensywnie, jak tych sześciu, o których opowiem, ale koniecznie wejdź do linku, który przeniesie Cię bezpośrednio do Narzędziownika. Jeśli narzędzia, o których powiem, Ci zasmakują, będziesz mógł albo mogła spróbować więcej.

1. Aplikacja Getpocket

Zacznijmy od czegoś, co uwielbiam. Korzystam z niego od ponad 5 lat. To GetPocket, czyli taka kieszonka do linków, gdzie przez cały tydzień z telefonu, tabletu, komputera wrzucam linki, które taguję i w ten sposób zbieram w jednym miejscu różnego typu inspiracje. Zbieram tam treści, bo później, kiedy zaczynam tworzyć materiały na LinkedIn, pierwszą rzeczą, jaką robię jest wejście do mojego GetPocket i sprawdzenie co już zebrałam. Gdy nie mam pomysłu albo nie stworzyłam jakiejś treści, która jest ważna, wchodzę do GetPocket, znajduję coś, co zakładam, że będzie wartościowe dla mojej społeczności i to udostępniam. Powiem Ci tak zupełnie prywatnie, że tam również trzymam różnego typu przepisy, a jak piszę książkę, to najpierw przez rok, a czasem dwa, zbieram treści między innymi do GetPocket, a później siadam i publikuję. Uważam, że Get Pocket to jest game changer, który zmienił moje życie. Jestem przekonana, że jak zaczniesz z niego korzystać, to zmieni też Twoje.

2. Program graficzny za darmo - Canva

Druga rzecz to Canva, która pozwala nam w Silnej marce robić różnego typu okładki, pierwsze strony do nagrań wideo, podcastów czy postów. Bez Canvy nie wyobrażam sobie życia.

3. Sprawdzanie jakości tekstu - Jasnopis

Trzecia rzecz to Jasnopis, narzędzie stworzone przez polskich naukowców, które pozwala Ci sprawdzić, w jakim stopniu Twoja treść jest zbyt skomplikowana do przeczytania, ile stworzyłeś wielkich zdania, które są zbyt złożone po to, żeby je przeczytać. Jasnopis w przystępny sposób pokaże Ci, co warto poprawić.

4. Sprawdzanie ilości obserwujących hashtagi

Kolejną aplikacją przydatną przy tworzeniu treści jest LinkedIn Hashtags, wtyczka do Chrome’a, która pozwala zobaczyć, ile osób śledzi dane hashtagi. Wystarczy kursorem najechać na dany hashtag, a aplikacja pokaże liczbę osób, która go śledzi, co zdecydowanie ułatwi Ci podjęcie decyzji, jakich hashtagów użyć. Warto używać te, które są z jednej strony dopasowane, ale z drugiej strony popularne i więcej osób je śledzi.

5. Narzędzie do live'ów na Linkedin

Kolejna wtyczka jest dedykowana i konieczna dla osób, które chcą robić live’y na LinkedIn. StreamYard jest aplikacją, która umożliwia jednoczesne streamowanie na LinkedIn i na YouTube, przez co możesz być w kilku miejscach naraz. Warto robić live na LinkedIn, ponieważ później są widoczne w postaci postów, które dalej biegają po LinkedIn. Warto wspomnieć, że StreamYard jest nie tylko autoryzowanym narzędziem LinkedIn, ale także jest darmowy.

Dodatkowa aplikacja nie tylko dla Linkedin

Ostatnie i dodatkowe narzędzie pozwala planować i publikować treści. Mam nadzieję, że większość z Was ma już możliwość planowania ze swojego konta osobistego treści. Kiedy zaczynasz pisać treść, pojawia się zegarek, który pozwala dany post opublikować teraz lub później. Jest to opcja dostępna wyłącznie na profilach osobistych, ale mam nadzieję, że wkrótce będzie też na profilach firmowych.

 

Narzędzie, które chcę polecić, jest darmowe dla 5 kont w social mediach i pozwala Ci na jednoczesne publikowanie treści na różnych portalach. To narzędzie to Publer.

 

Aplikacja ostatnio otrzymała nową, fajną funkcjonalność – sztuczną inteligencję, którą można wykorzystywać do tworzenia postów. Oczywiście ta funkcja jest w Publerze dopiero rozwijana, ale nie oszukujmy się, sztuczna inteligencja i tworzenie przez nią treści to jest coś, co jest nieuniknione, a im szybciej się z tym zapoznamy i zaprzyjaźnimy, tym lepiej dla nas.

.

PODSUMOWANIE

Podsumowując, nie warto spędzać na LinkedIn całego dnia. Można to sobie ułatwić. Można też tworzyć treści, które będą wartościowe, angażujące i udostępniać je nie tylko na LinkedIn, ale także w innych mediach społecznościowych.

Aplikacje, o którym powiedziałam, to zdecydowane game changers, jeżeli chodzi o czas i skuteczność na LinkedIn, dlatego zacznij ich używać, a jeżeli Ty znasz aplikacje, które zmieniły Twoje życie na plus, to podziel się nimi w komentarzu, napisz do mnie, a ja chętnie o nich opowiem.

SILNA MARKA NA LINKEDIN TO DZIAŁANIE! KOLEJNE KROKI:

  1. Postaw mocny fundament dla swoich działań na Linkedin – przeczytaj Kompletny przewodnik po Linkedin.
  2. Niech Cię nie ominie kolejny odcinek podcastu! Możesz go subskrybować poprzez:

 

Jeżeli lubisz oglądać na YouTube, zasubskrybuj mój kanał na YT lub obejrzyj dzisiejszy odcinek:


Chcesz mieć wpływ na to co pojawi się w kolejnym odcinku? Daj znać w komentarzu!
Niech siła i moc będzie z Tobą!

Pozdrawiam Cię ciepło i do usłyszenia!

Angelika Chimkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię jeszcze zainteresować: